BIOTRIN je nezisková organizace vytvořená vědeckými
pracovníky pro šíření informací o moderních biotechnologiích.
Je tu pro vaši informaci a jako fórum vašich názorů.
AgBioForum (the Journal of Agrobiotechnology Management & Economics) publikuje články informující o aktuálním výzkumu v oblasti zemědělských biotechnologií. (webové stránky v AJ)
Ministerstvo životního prostředí zřídilo tyto webové stránky s cílem usnadnit výměnu vědeckých, technických, environmentálních a právních informací o živých modifikovaných organismů. (webové stránky v AJ)
CEBIO se zabývá řešením projektů pro univerzity a podniky zaměřené na výzkum rostlin a testování v oblasti biotechnologií a farmacie. (webové stránky v AJ)
EuropaBio zaštiťuje evropské biotechnologické firmy. Zaměřuje se na tři hlavní segmenty biotechnologií: zdravotní péči (Red Biotech), průmysl (White Biotech) a zemědělsko-potravinářské odvětví (Green Biotech). (webové stránky v AJ)
Evropská biotechnologická federace (EFB) je nezisková organizace sdružující národní biotechnologické asociace, univerzity, vědecké instituce, biotechnologické firmy a odborníky. (webové stránky v AJ)
Gate2Biotech je portál, který mapuje vše nové v oboru biotechnologií a propojuje vědeckovýzkumný sektor a sektor komerční. (webové stránky v ČJ)
The International Service for the Acquisition of Agri-biotech Applications (ISAAA) je nezisková mezinárodní organizace, která na svých stránkách sdílí novinky v oblasti zemědělských biotechnologií se zaměřením na genetické inženýrství. (webové stránky v AJ)
Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD), konkrétně její odbor pro biotechnologie, se snaží povzbudit a podporovat inovace a nové technologie, které přináší výhody do oblasti ochrany zdraví. (webové stránky v AJ)
Česká komise pro nakládání s geneticky modifikovanými organismy a genetickými produkty je schválena jako poradní orgán Ministerstva životního prostředí. (webové stránky v ČJ)
Panel pro geneticky modifikované organismy (GMO) poskytuje nezávislé vědecké poradenství o bezpečnosti geneticky modifikovaných rostlin, mikroorganismů a zvířat. (webové stránky v AJ)
Na úrovni Evropské komise je tvořena platná legislativa pro oblast GMO a jsou schvalovány GMO pro uvedení na trh EU. Seznam lze nalézt v registru GMO. (webové stránky v AJ)
Genetic Literacy Project (GLP) sleduje biotechnologický výzkum, jeho reálnou aplikaci v praxi a následný vliv médií a politiky. Cílem GLP je odlišit vědu od ideologie a vést na svých stránkách konstruktivní odborné diskuse. (webové stránky v AJ)
ICBP je součástí odboru bezpečnosti potravin ministerstva zemědělství. Jeho úkolem je získávat a třídit dostupné informace z oblasti bezpečnosti potravin. V oblasti biotechnologií informuje především o GM potravinách a krmivech. (webové stránky v ČJ)
Registr GMO je seznam povolených GM organismů, potravin a krmiv na trh EU dle Nařízení č. 1829/2003 o GM potravinách a krmivech (případně dle Směrnice 2001/18/EC) Registr GMO zřizuje a vede Evropská komise. (webové stránky v AJ)
Hlavním zájmem transGENu je zajistit větší transparentnost při využívání genové techniky v potravinářském průmyslu, také sledovat výzkum rostlin v souvislosti s genetickým inženýrstvím. (webové stránky v NJ)
Vědecký výbor je poradní orgán Ministerstva zemědělství složený z nezávislých vědeckých a výzkumných pracovníků, v jehož působnosti je zejména vydávání stanovisek k žádostem o povolení GM potravin a krmiv na trh EU. (webové stránky v ČJ)
The New Breeding Techniques Platform (‘NBT Platform’) je sdružení průmyslových podniků a akademických a výzkumných ústavů, které se snaží přinést osvětu v oblasti nových genových technik. (webové stránky v AJ)
POZVÁNKA NA SEMINÁŘ
VESMÍRNÉ BIOTECHNOLOGIE
ZPRÁVA Z KONFERENCE
NBT - naděje v boji s klimatickou změnou
uspořádali jsme pro vás
NBT KONFERENCI