PF 2023

19.12.2022 |

Letošní, velmi specifický rok se pomalu a jistě blíží svému konci. Přestože se ve světě a jistě i každému z nás udála řada významných a pozitivních událostí, z velké části byly zastíněny krizemi světového rozsahu, jako jsou válka na Ukrajině, neutišená covidová situace a s nimi spojené následky v podobě prohloubení potravinové nedostatečnosti, přetížení zdravotnických systémů a ekonomických komplikací. O to více vyhlížejme rok příští a radosti, které nám může přinést.

Autorka obrázku: Ing. Barbora Hošková, Vysoká škola chemicko-technologická v Praze

 

V BIOTRINu si vážíme toho, že nám výše zmíněné aspekty nezabránily v pokračování naší činnosti a rok 2022 byl jako již tradičně velmi bohatý na aktivity v oblasti biotechnologií.

Ze všech uskutečněných aktivit v letošním roce stojí za zmínku především pravidelná činnost v podobě zveřejňování novinek v oblasti moderních biotechnologií a autorských komentářů k aktuálnímu dění, rozšiřování databáze NBT organismů o nové položky, pořádání konference NBT – naděje v boji s klimatickou změnou a na ni navazující publikace speciálního čísla bulletinu Svět biotechnologií: NBT a klimatická změna.

Jak je z uvedeného výčtu aktivit patrné, práce v oblasti biotechnologií nás stále baví. I do příštích let proto plánujeme s popularizací moderních biotechnologií, které mají lidstvu co nabídnout v mnoha sférách, pokračovat. Doufejme, že se jednou dočkáme toho, že tyto pokročilé vědecké nástroje budou běžnou součástí našich životů a budou nám přinášet benefity, které nabízejí.

Přejeme Vám krásné prožití vánočních svátků a vše dobré v novém roce 2023, zejména pevné zdraví!

BIOTRIN, z.s.