Pozvánka na seminář Vesmírné biotechnologie

28.6.2023 |

Biotrin, z.s. a Vysoká škola chemicko-technologická v Praze (VŠCHT) Vás srdečně zvou na seminář zaměřený na téma vesmírných biotechnologií. Akce se koná ve čtvrtek 14. září 2023 od 13:00 v prostorách VŠCHT.

Jak sám název naznačuje, cílem semináře je seznámit účastníky s potenciálem vesmírných biotechnologií, mimo jiné pro kosmické šlechtění rostlin. Tohoto úkolu se zhostí několik přednášejících, mezi něž se řadí doc. RNDr. Eduard Kejnovský, CSc. prof. RNDr. Zdeněk Opatrný, CSc. Nebude chybět ani mezinárodní účast, těšit se můžete na prezentaci amerického odborníka na vesmírné biotechnologie.

Na tuto zajímavou a aktuální tématiku jsme upozorňovali již dříve v článcích „Přes překážky ke hvězdám“, „První semena rýže sklizená na oběžné dráze“ a „GM bavlna ve vesmíru“ či v článku prof. Opatrného „Kosmické šlechtění – naděje, nebo podfuk?“, které Vás mohou na nadcházející seminář naladit.

Vstup na seminář je zdarma, z důvodu omezené kapacity sálu je preferována online registrace prostřednictvím emailu info@biotrin.cz do 10. září 2023.

Seminář je pořádán s podporou CropLife Europe, Potravinářské komory ČR a Velvyslanectví USA v ČR

Během léta bude rozeslán program semináře. Pozvánka je ke stažení zde: