Vědci využívají Big Data, aby zvítězili nad suchem

26.9.2014 |

Konsorcium vědců obdrželo grant od National Science Foundation ve výši 20 milionů dolarů, aby zkoumalo účinky změn klimatu na plodiny. V konsorciu jsou vědecké týmy z University of Missouri, Washington University, Saint Louis University, Lincoln University, St. Louis Science Center a Donald Danforth Plant Science Center.

Tým z Donald Danforth Plant Science Center se bude věnovat práci s genomem pšenice, aby zlepšil toleranci k suchu a hospodárnost při využívání vody. Hlavním cílem studie je porozumět, jak kořeny přispívají k toleranci k suchu a přesně určit, které genetické rysy mají na starost hospodaření s vodou. Také budou studovat, jak různé struktury, výhonky, listy, květy a další reagují na sucho.

Na druhé straně budou pracovat na vývoji prostředků, které umožní ovládat a analyzovat ohromné množství údajů (Big data) o vlhkosti, teplotě půdy, růstu rostlin a další data z obrazových materiálů. Konečným cílem je vyvinout modely, které mohou pomoci zemědělcům předpovídat výnosy a další ukazatele úrody co možná nejprecizněji.

Zdroj: http://www.danforthcenter.org/news-media/in-the-news/in-the-news-item/(st.-louis-business-journal)-data-farming-researchers-using-drones-data-to-beat-drought