BIOTRIN je nezisková organizace vytvořená vědeckými
pracovníky pro šíření informací o moderních biotechnologiích.
Je tu pro vaši informaci a jako fórum vašich názorů.

Vědci využívají Big Data, aby zvítězili nad suchem

Konsorcium vědců obdrželo grant od National Science Foundation ve výši 20 milionů dolarů, aby zkoumalo účinky změn klimatu na plodiny. V konsorciu jsou vědecké týmy z University of Missouri, Washington University, Saint Louis University, Lincoln University, St. Louis Science Center a Donald Danforth Plant Science Center.

Tým z Donald Danforth Plant Science Center se bude věnovat práci s genomem pšenice, aby zlepšil toleranci k suchu a hospodárnost při využívání vody. Hlavním cílem studie je porozumět, jak kořeny přispívají k toleranci k suchu a přesně určit, které genetické rysy mají na starost hospodaření s vodou. Také budou studovat, jak různé struktury, výhonky, listy, květy a další reagují na sucho.

Na druhé straně budou pracovat na vývoji prostředků, které umožní ovládat a analyzovat ohromné množství údajů (Big data) o vlhkosti, teplotě půdy, růstu rostlin a další data z obrazových materiálů. Konečným cílem je vyvinout modely, které mohou pomoci zemědělcům předpovídat výnosy a další ukazatele úrody co možná nejprecizněji.

Zdroj: http://www.danforthcenter.org/news-media/in-the-news/in-the-news-item/(st.-louis-business-journal)-data-farming-researchers-using-drones-data-to-beat-drought

 

Aktuálně

BIOTRIN MĚNÍ LOGO


NOVÉ ČÍSLO BULLETINU SVĚT BIOTECHNOLOGIÍ

VESMÍRNÉ BIOTECHNOLOGIE


uspořádali jsme pro vás

SEMINÁŘ

VESMÍRNÉ BIOTECHNOLOGIE

Záznam a podcast jsou dostupné na YouTubeZPRÁVA Z KONFERENCE
NBT - naděje v boji s klimatickou změnou


uspořádali jsme pro vás

NBT KONFERENCI

26.5. 2022 | BIOTRIN 

 

Top