BIOTRIN je nezisková organizace vytvořená vědeckými
pracovníky pro šíření informací o moderních biotechnologiích.
Je tu pro vaši informaci a jako fórum vašich názorů.

Promítání Well fed ODLOŽENO na říjen

S ohledem na aktuální situaci týkající se šíření koronaviru SARS-CoV-2 (epidemie COVID-19) je odloženo promítání holandského nezávislého filmu Well fed, které bylo původně naplánováno na 23. dubna 2020 v Národní technické knihovně v Praze.

Promítání filmu WELL FED s následnou diskuzí tak proběhne až na podzim, konkrétně 22. října 2020.

Promítat budeme od 18. hodinNárodní technické knihovně (Ballingův sál) v Praze - Dejvicích, Studentská 13. Po promítání bude následovat diskuze, a to i za přítomnosti holandských tvůrců filmu - Hidde Boersma a Karsten de Vreugd, kteří přislíbili svoji účast!

Všichni zájemci o promítání jsou srdečně zváni (film je s českými titulky)! Vstup je zdarma a registrace není nutná. 

V letošním roce jsou v ČR a na Slovensku jsou plánována i další promítání filmu v následujících lokalitách (termíny budou upřesněny dle vývoje situace):

 

Film WELL FED aneb Opravdu nakrmeni!?

K čemu jsou dobré geneticky modifikované plodiny (GMO)? Potřebujeme je vůbec v Evropě? Není lepší chovat se "předběžně opatrně" a držet se od nich dál?

Pokud si kladete tyto a podobné otázky, je tu právě pro vás film Well fed z roku 2017. Natočili jej holandští tvůrci, přátelé Hidde Boersma a Karsten de Vreugd. Ti se pustili do vyprávění příběhu o GMO, jenž se málokdy dostane k široké veřejnosti. Autoři filmu v něm dávají prostor pro vyjádření různým stranám - pěstitelům, spotřebitelům, výzkumníkům, environmentálním organizacím a dalším.

A BIOTRIN k filmu připravil české titulky (spouštějí se na obrazovce vpravo dole pod označením "CC" a výběrem "čeština").

Samotný film můžete spustit kliknutím na následující obrázek nebo s pomocí odkazu: https://vimeo.com/188913344.

Na vimeo.com je také dostupná krátká ukázka k filmu: https://vimeo.com/218202172

Aktuálně

sběr podpisů PETICE    prodloužen do

25. 1. 2021


19. května 2021   Promítání Well fed ODLOŽENO na říjen